23 de gen. 2014

Els Projectes Educatius d'Educació i les TIC



Iniciem el post d'avui molt contents i alegres per la resposta i impacte que ha tingut el nou portal educatiu. Poc a poc els continguts van prenent forma dins d'aquest espai d'innovació educativa. Per a tots aquells que ja esteu subscrits, cada dues setmanes rebreu informació sobre les nostres últimes publicacions, novetats, noves iniciatives educatives adherides a la secció de Projectes Educatius, entre d'altres. Si hi voleu formar part, només heu de clicar en aquest enllaç i omplir el formulari de registre.


Avui, ens agradaria donar-vos a conèixer a fons la secció de Projectes Educatius, un espai que té la finalitat de promocionar, difondre i publicitar tota mena de projectes relacionats en l'àmbit educatiu. A primera vista, trobareu un panell per accedir a les diferents categories dels projectes adherits a Educació i les TIC: material escolar, formació, llibres, extraescolars, jocs, apps educatives, mobiliari, i més. A més, podreu cada mes podreu consultar el Ranking de les empreses més votades. Per votar només heu de clicar damunt del cor que trobareu damunt de la descripció d'aquells projectes que hi formen part. 


Però, la cosa no s'acaba aquí. Les iniciatives educatives adherides presenten un espai principal fantàstic per conèixer les seves pretensions i/o objectius claus, així com l'accés a la pàgina web oficial, a la descripció dels objectius principals, a alguns dels productes més destactats i a les dades de contacte. Perquè us en feu una idea, avui us donarem a conèixer Edúkame, una de les empreses afiliades al nostre projecte.


A la pàgina principal podreu veure una imatge de l'espai web principal, així com la possibilitat d'accedir a una mostra dels seus productes, dades de contacte i, en aquest cas, a l'article personalitzat que es va realitzar en el seu moment en aquest blog. Sense cap mena de dubte, una bona iniciativa per donar a conèixer projectes que dia rere dia treballen per millorar i construir una educació de qualitat. 

Aprofitant la nostra emoció per haver començat i que us hem donat a conèixer Edúkame, us recomanem "Los miedos en la infancia", el número d'aquest mes de la Revista Edukabox Digital. Tal i com se'ns explica, El miedo es una emoción común entre nuestros pequeños y que va cambiado según la edad. Para una buena educación emocional los niños necesitan aprender que sus miedos son normales y que se pueden superar, pero no lo pueden aprender solos. Necesitan de unos padres o educadores que así se lo enseñen. En aquesta hi trobareu una guia educativa amb tota la informació i casos reals sobre el tema a tractar i materials educatius que ens poden ser molt útils: fitxes, jocs, entre molts altres.


Sense cap mena de dubte, l'educació d'avui hauria de contemplar la necessitat de treballar i desenvolupar correctament les emocions dels infants. A voltes no teniu prou recolzament moral i/o material per a poder realitzar la nostra tasca educativa, però això s'ha acabat amb la Revista Edukabox, una iniciativa per a pares, mares i professorat.

Educació i les TIC us desitja una bona setmana. Poc a poc anem creixent gràcies a vosaltres, gràcies als vostres comentaris, als vostres m'agrada, repiulades,... De nou, moltes gràcies per alimentar els nostres espais i per construir mica en mica una educació de tots i per a tots. Us esperem al nostre portal. No hi falteu!

12 comentaris:

Carme ha dit...

Felicitats!

Mireia Torrent ha dit...

Moltes felicitats. Fas molta feina!!!

Kelly Chen ha dit...

legend 11s , air jordan 11 legend blue , legend blue 11 , legend blue 11s ,legend blue 11s, air jordan 6 black infrared ,replica designer shoes,cheap designer shoes ,designer shoes ,designer shoes ,jimmy choo shoes,jimmy choo shoes ,cheap uggs ,jimmy choo ,jimmy choo shoes , red bottoms ,new balance outlet,new balance outlet,jimmy choo shoes,Giuseppe Zanotti shoes ,Giuseppe Zanotti shoes ,herve leger dresses,herve leger outlet ,herve leger dresses , bodycon dresses ,bodycon dresses , gucci belts ,jimmy choo outlet,Christian Louboutin Daffodile,jimmy choo shoes,air jordan 11 legend blue, black infrared 6s, designer shoes, gamma blue 11s,jordan gamma 11s,herve leger,jordan 6 black infrared, christian louboutin shoes,air jordan 11s legend blue

Kelly Chen ha dit...

bandage dresses ,gucci belts, new balance shoes, Giuseppe Zanotti ,air jordan 13 "3M", 3M 13s , jordan 13 grey toe, grey toe 13s,grey toe 13s ,air jordan grey toe 13s,jordan grey toe 13s,cheap grey toe 13s , grey toe 13, jordan 6 infrared ,infrared 6s,so kate shoes, cheap air max,nike free ,red bottoms , black infrared 6s , black infrared 6s ,Giuseppe Zanotti shoes , jordan infrared 6s , jimmy choo shoes , legend blue 11s , jimmy choo pas cher , designer shoes, escarpins Louboutin , sport blue 6s,air jordan 11, legend blue 11s, gucci belts,legend blue 11s, Giuseppe Zanotti shoes , jimmy choo sale, jimmy choo shoes ,new balance shoes, jordan infrared 6s, infrared 6s, cheap gucci belts, christian louboutin shoes, red bottom shoes,new balance,Giuseppe Zanotti shoes,jimmy chooair jordan 11 legend blue,jordan 11 legend blue

Kelly Chen ha dit...

jordan 11 legend,jordan retro 11 legend ,jordan 11s legend ,jordan 11s legend blue ,jordan 11 legend,jordan legend blue 11s ,jordan 11s legend ,legend 11s, jordan 11 legend, jordan legend 11s, jordan legend blue 11s, legend 11s, legend blue 11s ,legend blue 11, cheap legend blue 11s, cheap legend 11s,air jordan 6 black infrared ,jordan 6 black infrared ,jordan infrared 6s,infrared 6s,jordan 6s black infrared ,384664-023,jordan infrared 6s,infrared 6s,air jordan 6s black infrared ,jordan 6s black infrared ,jordan 6 infrared black,infrared 6,jordan 6 black infrared,black infrared 6,384664-023,black infrared 6s,jordan infrared 6s 2014,air jordan 11 legend blue,jordan 6 black infrared, legend blue 11s ,jordan 11 legend blue ,jordan 6 black infrared ,pre order jordans ,air jordan 6 black infrared

kate spade outlet ha dit...

Kate Spade Outlet Toms Shoes Hermes Belt UGG Boots UGG Boots Outlet Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Store Outlet North Face Outlet Store North Face Outlet Store The North Face Outlet Louis Vuitton Outlet Louis Vuitton Handbags Louis Vuitton Outlet Timberland Boots Timberland Outlet Tory Burch Outlet Store Tory Burch Outlet Online Tory Burch Outlet Oakley Outlet
Michael Kors Outlet Ralph Lauren Outlet Gucci Factory Outlet Gucci Outlet Gucci Handbags Cheap Ray Ban Sunglasses North Face Jackets Prada Outlet Burberry Outlet Hollister Clothing Ferragamo Shoes Tiffany Jewelry Tiffany Outlet NFL Jerseys Cheap Jordans Oakley Outlet North Face Outlet

aboshady ha dit...

شركة شراء الاثاث المستعمل بالرياض
ارقام اثاث مستعمل بالرياض
محلات شراء الاثاث المستعمل

Cran Jane ha dit...

Marc Jacobs Handbags Jimmy Choo Shoes Jimmy Choos True Religion Outlet ED Hardy Outlet
Burberry Belt Tory Burch Boots Louis Vuitton Belt Ferragamo Belt Marc Jacobs Handbags Lululemon Outlet Christian Louboutin Shoes True Religion Outlet Tommy Hilfiger Outlet
Michael Kors Outlet Coach Outlet Red Bottoms Kevin Durant Shoes New Balance Outlet Adidas Outlet Coach Outlet Online Stephen Curry Jersey Vans Outlet Ralph Lauren Outlet
Ugg Boots Sale UGGS For Women Skechers Go Walk Adidas Yeezy Boost Adidas Yeezy Adidas NMD Coach Outlet North Face Outlet Ralph Lauren Outlet Puma Outlet Polo Outlet

chenlina ha dit...

nike air max pas cher
prada outlet
ed hardy clothing
cheap uggs
nike nfl jerseys
uggs outlet
cheap ray ban sunglasses
michael kors outlet
nike air max
prada outlet
chenlina20161111

eric yao ha dit...

Coach Outlet http://www.coachstoreoutlet.us.org

Christian Louboutin Shoes http://www.christianlouboutinshoe.eu.com

Valentino Shoes http://www.valentinoshoes.eu.com

Michael Kors Outlet http://www.michaelkorsoutlet.us.org

Coach Factory Outlet http://www.coachfactoryoutlet.us.org

Coach Outlet Online http://www.coachoutletonlinestore.us.org

Coach Purses http://www.coachpurse.us.com

Kate Spade Outlet http://www.katespadefactoryoutlet.us.com

Toms Shoes http://www.toms-shoes.name

Hermes Belts http://www.hermesbelts.us.org

Louis Vuitton http://www.louisvuitton-outletstores.us.com

Fendi Handbags http://www.fendibelt.us.com

Giuseppe Shoes http://www.giuseppezanotti.eu.com

Michael Kors Outlet http://www.michael-kors-outlet.us.com

Stephen Curry Shoes http://www.stephencurryshoes.us.com

Salomon Shoes http://www.salomonshoes.eu.com

North Face Outlet http://www.northfacesoutlet.in.net

Coach Outlet http://www.outletcoach.in.net

North Face Outlet http://www.northfacesoutlet.us.com

Burberry Outlet http://www.burberryoutletstore.us.org

North Face Outlet http://www.north-faceoutlets.in.net

North Face Jackets http://www.outletnorthface.in.net

Skechers Shoes http://www.skechersshoes.us.com

Toms Outlethttp://www.tomsoutletstore.us.org

North Face Outlet http://www.northfacestoreoutlet.us.org

Nike Outlet http://www.nikeoutlet.us.org

Nike Hoodies http://www.nikehoodies.us.com

Marc Jacobs Handbags http://www.marcjacobshandbags.name

Marc Jacobs Outlet http://www.marcjacobsoutletstore.us.com

Jimmy Choo Shoes http://www.jimmy-chooshoes.us.com

Jimmy Choos http://www.jimmychoos.in.net

Burberry Belt http://www.burberrybelt.us.com

Louis Vuitton Belt http://www.louisvuitton-belt.com

Salvatore Ferragamo http://www.ferragamo-belt.us.com

Marc Jacobs Handbags http://marcjacobshandbagsoutlet.blog.com

Lululemon Outlet http://www.lululemonsoutlet.us.com

True Religion Outlet http://www.truereligion-outlets.in.net

Tommy Hilfiger http://www.tommyhilfigeroutlet.us.com

Michael Kors Outlet http://www.outletmichaelkors.eu.com

Coach Outlet http://www.outletcoach.eu.com

Red Bottoms http://www.redbottom.in.net

Kevin Durant Shoes http://www.kevindurantshoes.us.org

New Balance Outlet http://www.newbalanceoutlet.in.net

Adidas Outlet http://www.adidasoutlet.in.net

Coach Outlet Online http://www.coachoutlet-online.eu.com

Stephen Curry Jersey http://www.stephencurryjersey.us.com

Vans Outlet http://www.vansoutlet.us.com

Ralph Lauren Outlet http://www.ralphlauren-outletstore.in.net

True Religion Outlet http://www.true-religionoutlets.in.net

ED Hardy Outlet http://www.edhardyoutlet.in.net

North Face Outlet http://www.northfaceoutlet.eu.com

UGG Outlet http://www.uggoutlet.us.org

UGG Outlet http://www.outletugg.in.net

North Face Outlet http://www.northface--outlet.us.com

Ugg Boots Sale http://www.uggbootssale.in.net

UGGS For Women http://www.uggsforwomen.us.com

Skechers Go Walk http://www.skechersgowalk.us.com

Adidas Yeezy Boost http://www.adidasyeezyboost.in.net

Adidas Yeezy http://www.adidasyeezy.us.com

Adidas NMD http://www.adidas-nmd.us.org

Coach Outlet http://www.coachoutletinc.us.com

buyket ha dit...


شركة تنظيف مساجد بالرياض
شركة مكافحة حشرات بالخرج
شركة تنظيف بالخرج شركة تنظيف مجالس بالخرج
شركة نقل اثاث بمكة



good days ha dit...


https://khalejmovers.com/نقل-اثاث-بالاحساء/
https://khalejmovers.com/نقل-اثاث-بجدة/
https://khalejmovers.com/نقل-اثاث-من-الرياض-الى-القصيم/
https://khalejmovers.com/شركة-نقل-اثاث-من-الرياض-الى-البحرين/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
Pujar